بخش سؤالات مربوط به ثبت نام

1-چرا شتابدهنده جمپا ؟

شتابدهنده ی جمپا اولین شتابدهنده ایرانی است که به صورت تخصصی در تمامی حوزه های دانش آموزی و صنایع وابسته و مرتبط سرمایه گذاری می کند. شتابدهنده ی جمپا تلاش می کند با ایجاد یک اکوسیستم، از بروز شکست های متداول برای استارت آپ های حوزه خدمات کودک و نوجوانان جلوگیری کند. کمک به تجاری سازی محصول یا خدمت و نزدیک کردن آنها به بازار از طریق سرمایه گذارانی که سالهاست در حوزه مربوطه فعال هستند نیز از خدمات شتابدهنده ی جمپا است. همچنین علاوه بر ایجاد بازار فروش در جهت ارائه خدمات و محصولات اقدام به راه اندازی مراکز نوآوری در سراسر شهر های کشور و حتی بین الملل نموده است .

2- دقیقا در چه حوزه هایی فعالیت می کنید؟

صنایع خلاق در حوزه های تخصصی (بازی و اسباب بازی -تولید محتوا دیجیتال- خدمات آموزش -گرشگری ورفاهی ) و هر حوزه ای که جهت ارائه خدمات به کودکان ونوجوانان تاثیر گذار باشد

3-دوره پیش شتاب دهی چیست؟

اگر هنوز شرایط لازم برای ورود به دوره شتابدهی را ندارید مثلا هنوز فقط یک ایده دارید و تیم تان کامل نیست یا اصلا تیم ندارید و کار اجرایی را شروع نکرده اید دوره پیش شتاب دهی به شما کمک می کند تا خیالتان به اندازه زیادی راحت شود که کاری خود را از کجا شروع کنید و صرف انرژی و وقت و ادامه دادن آن کار درستی است. این دوره کوتاه پر است از آموزش های لازم برای شروع یک استارتاپ. در دوره پیش شتابدهی شرکت کنید تا در مدت کوتاهی شرایط لازم برای شتابدهی و سرمایه گذاری دست پیدا کنید.

4-آیا استارت‌آپ‌های یک‌نفره می‌توانند درخواست پذیرش دهند؟

بله. در شتابدهنده ابر زندگی استارت‌آپ‌های تک‌بنیان‌گذاره نیز پذیرفته می‌شوند. با وجود این، اعتقاد داریم سر و کار داشتن با استارت‌آپ‌های یک‌نفره سخت است و احتمال موفقیتشان به کمک ‌تیم بیشتر است.

5-تعداد افراد حاضر در تیم چند نفر باید باشد؟

تیم می‌تواند تا ۵ موسس یا بنیانگذار داشته باشد، ترجیح شتابدهنده ی ابر زندگی یک تیم ۲ تا ۵ نفره است. زیرا یک استارت آپ کارهای زیادی برای انجام دادن دارد که انجام آنها از عهده یک نفر خارج است.

6-برای راه‌اندازی استارت‌آپ ایدۀ فوق‌العاده‌ای دارم، اما مهارت فنی لازم را ندارم ، آیا روی ایده من سرمایه‌گذاری می ‌کنید؟

خیر. مهم است که بنیان‌گذاران استارت‌آپ مهارت‌های لازم برای ساخت محصول را داشته باشند نه اینکه برون‌سپاری کنند. برای عموم کسب‌وکارها این‌طور است که نیاز به هم‌بنیان‌گذاری فنی و تخصصی دارید.

7-آیا برای ثبت نام به مدل کسب و کار یا برنامه کسب و کار نیاز داریم ؟

هدف شتابدهنده جمپا کمک به شکل دادن کسب و کار شما با توجه به بازار هدف مناسب محصول یا خدمات شما است. در نتیجه فرستادن مدل کسب و کار شما قبل از طی این مسیر، ضرورتی ندارد. پاسخ دادن به سوالاتی که در فرم پذیرش پرسیده ایم کافی است.

8-تیم ما دو استارت‌آپ دارد. آیا می‌توانیم هر دو را ثبت کنیم؟

بله، ولی ما چنین کاری را پیشنهاد نمی‌کنیم. بهتر است استارت‌آپی که علاقه‌ بیشتری به آن دارید و تخصص های تیم بیشتر آن را پوشش می دهد انتخاب و همان را ثبت کنید.

9-اگر پیش از این، در برنامۀ شتابدهی شتابدهنده دیگری شرکت کرده باشیم، باز هم می‌توانیم در شتابدهنده ابر زندگی پذیرش شویم؟

بله. شرکت کردن استارت‌آپ‌ها در مراکز رشد یا شتابدهنده‌های دیگر، مانعی برای پذیرش در شتابدهنده جمپا نخواهد بود.

10-آیا نیاز است که قبل از تکمیل فرم پذیرش، شرکت خود را ثبت حقوقی کنیم؟

خیر، اگر پذیرش شوید، ما شما را در ثبت شرکت و مسائل قانونی کمک می‌کنیم. ما همچنین از طریق تیم خبره حقوقی شتابدهنده جمپا، بهترین مشاوره ها و خدمات حقوقی را به شما ارائه می کنیم.

11-پیش از این، برای استارت‌آپ درخواست داده‌ایم و از طرف شتابدهنده جمپا رد پذیرش شده‌ایم. آیا این امکان وجود دارد که دوباره درخواست خود را ثبت کنیم؟

در صورتی که خواسته‌های شتابدهنده جمپا در بررسی پیشین را برآورده کرده‌اید، می‌توانید دوباره درخواست خود را ثبت کنید.

12-در شتابدهنده جمپا چگونه استارت آپ ها انتخاب می ‌شوند؟

پس از ثبت اطلاعات استارتاپ از طریق تکمیل فرم پذیرش مربیان ما فرم‌های شما را مرور کرده و با تیم‌ها مصاحبه می‌کنیم و استارت آپ بر اساس شایستگی های تیم ، میزان آماده بودن محصول و اندازه بازار انتخاب می ‌شوند.

13-آیا برای پذیرش نیاز به محصول آماده است؟

بله، با توجه به زمان محدود دوره های مختلف شتابدهی، وجود کمینه محصول پذیرفتنی (MVP) یا به عبارتی محصول اولیه موجب خواهد شد که تیم بتواند از آموزش ها و امکانات ارائه شده در دوره شتابدهی بهره بیشتری ببرد.

14-تیم ما در حال حاضر در مرحله پیشرفته است، آیا دوره شتابدهی برای ما مناسب است؟

اگر تاکنون افزایش سرمایه‌ نداده‌اید، شتابدهنده  جمپا می تواند برای شما مناسب باشد.

15-آیا می‌توانم از شهرهای خارج تهران درخواست دهیم؟

بله، خوشحال خواهیم شد تا بتوانیم منابعی که در اختیار داریم را به طور متناسب، در اختیار کارآفرینان مصمم از سراسر کشور قرار دهیم.. ما پیشنهاد می‌دهیم که در زمان دوره پیش شتاب دهی از فضای دفتری ما در تهران برای کار کردن استفاده کنید. ولی شما می توانید در این مدت انتقال خود به تهران را آغاز کنید. باید در کلیه برنامه های مشترک آموزشی و مربیگری حضور داشته باشید. زمانی که در دوره شتابدهی پذیرفته شدید، شرط تایید ورود، انتقال تیم به تهران است. بدین صورت ما بهتر می‌توانیم شما را حمایت کنیم.

شتابدهی جمپا در ماموریت خود در حال راه اندازی شعبات خود در مراکز استان ها بوده تا دسترسی به مربیان و خدمات دربرای همه استات آپ ها و تیم ها در شهر خود تامین گردد .

16-یک روز معمولی در شتابدهنده ی ابر زندگی برای یک بنیانگذار چگونه خواهد بود؟

استارتاپ شما، کسب و کار و بخش مهمی از زندگی شماست. شما در شتابدهنده جمپا مانند دیگر تیم ها، هر روز سخت مشغول کار بر روی محصول‌تان خواهید بود. ما فضایی را آماده کرده ایم که به استارتاپ شما کمک کند. هر چند روز یکبار، یک کارگاه آموزشی برگزارخواهد شد. همچنین برای شما مربی اختصاصی در نظر خواهیم گرفت. در طول دوره شتابدهی مربی های با تجربه و متخصص ما در زمان های مختلف به شتابدهنده جمپا سر خواهند زد و در دسترس شما خواهند بود تا به شما کمک کنند.

17-آیا می توانم از دفتر شتابدهنده جمپا بازدید کوتاهی داشته باشم؟

بله اما تنها با هماهنگی قبلی. مراجعه شما بدون هماهنگی، بر روی درخواست تان اثر منفی خواهد داشت. خوشحال خواهیم شد که فضای شتابدهنده را به شما نشان دهیم و برای این کار، جلسات و دورهمی های اختصاصی را در نظر گرفته ایم که زمان آن را از طریق خبرنامه اطلاع خواهیم داد.

18-چگونه هم تیمی پیدا کنم؟

یکی از راه های مناسب برای آشنا شدن با افرادی که مثل شما فکر می کنند و می توانند هم بنیانگذار شما باشند، شرکت در دورهمی های مختلف و مرتبط است.

19-زمان مناسب برای ارسال درخواست چه زمانی هست؟

ساختن یک استارتاپ موفق زمان نمی شناسد ، هر وقت که احساس کردید پیشنیازهای لازم برای ورود به دوره شتابدهی را دارید فرم پذیرش را ثبت کنید. نتیجه بررسی هایمان را به سرعت به شما اعلام خواهیم کرد.

20-آیا سن من تاثیری در فرآیند انتخاب دارد؟

خیر. برای شروع هیچ زمانی دیر نیست. بسیارند کسب و کار های موفقی که بنیان گذارشان از سن بسیار بالا شروع کرده است.

بخش سؤالات مربوط به سرمایه گذاری

1-در هر سال روی چند استارتاپ سرمایه ‌گذاری می ‌کنید؟

برای پذیرش تیم ها در شتابدهنده جمپا هیچ محدودیتی نداریم. درخواست خود را با تکمیل فرم پذیرش ارسال کنید.

2-چگونه سرمایه ‌گذاری می ‌کنید؟

استارت آپ شما در ازای تجهیزات، امکانات، زیرساخت ، اینترنت پرسرعت، آموزش، مربی گری و مشاوره در حوزه های مختلف به علاوه سرمایه‌ نقدی ، %۱۰ از سهام شرکتی که بعدا ثبت می شود را واگذار می کند. ممکن است که این درصد در موارد خاص تغییر کند. آموزش ها و راهنمایی هایی که در شروع راه اندازی کسب و کارتان از مربیان و مشاوران شتابدهنده  جمپادریافت خواهید کرد، بسیار با ارزش هستند و همچنین فرصت ارائه نتیجه فعالیت هایتان به سرمایه گذاران شخصی و شرکتی، و شرکت های سرمایه گذاری، در پایان دوره شتابدهی به شما داده خواهد شد. ما می خواهیم تمرکز شما فقط بر روی ساختن محصولات و خدمات عالی باشد و نگران چیزهای دیگر نباشید.

3-معیار شتابدهنده جمپا برای سرمایه گذاری چیست ؟

معیارهای اصلی ما این ها هستند: الف-تیم: مهمترین عامل موفقیت یک استارت آپ تیم ان است. انتظار داریم کارآفرینان کاملاً متعهد، دارای تیمی باشند که اعضای آن بازه وسیعی از مهارت ها را پوشش دهند. تخصص آنها در صنعت خودشان نیز از معیارهای اولیه است. در نهایت تیم هایی که قبلا به خوبی با هم کار کرده اند احتمال موفقیت بالاتری دارند. ب-بازار: وجود بازار بالقوه بزرگ. اگر بازار محصول یا خدمات کمتر از حد کافی باشد، به طور کارآمد به سرمایه گذاران و کارآفرینان خدمت رسانی نخواهد کرد. ج-محصول: ما روی تیم هایی سرمایه گذاری می کنیم که محصول یا خدمتشان ابزاری برای ایجاد ارزش از طریق حل یک مشکل با راه حلی نوآورانه و جدیدتر از راه حل های موجود باشد.

4-چطور می‌توانیم برای استارت‌آپ‌مان جذب سرمایه کنیم؟

تجربه نشان داده است که بیشتر استارت‌آپ‌های متقاضی سرمایه، نیاز به خدمات شتابدهنده دارند تا سرمایه‌گذاری. با این حال، فرم پذیرش را تکمیل کنید. در صورت داشتن شرایط لازم، شما را به واحد سرمایه‌گذاری معرفی می ‌کنیم.

5-هزینۀ دورۀ پیش شتاب دهی برای استارت‌آپ‌ها چقدر است؟

این دوره کاملاً رایگان است. در این فرصت سه ماهه، شتابدهنده به ارزیابی استارت‌آپ‌هایی می‌پردازد که به زعم خود، آینده‌دار هستند. در صورتی که عملکرد استارت‌آپ مورد قبول تیم ارزیابی شتابدهنده باشد، مجوز ورود به دورۀ شتاب را خواهد یافت. جایی‌که شتابدهنده در ازای خدمات و سرمایه‌گذاری در دورۀ شتاب، ۱۰% از سهام استارت‌آپ را دریافت خواهد کرد.

بخش سؤالات مربوط به پذیرش ایده

1-چه کسانی تیم‌ها را برای ورود به شتابدهنده جمپا انتخاب می ‌کنند؟

تیم شتابدهنده جمپا به همراه کارآفرینان و مربیان با تجربه، تیم ها را بررسی و درصورت وجود شرایط همکاری از اعضای تیم برای حضور دعوت خواهد کرد.

2-آیا پیمان ‌نامه ی عدم ‌افشا را امضا می ‌کنید؟ از کجا بدانم که ایده ی مرا نمی ‌دزدید؟

پیشنهاد می کنیم درباره ارزش ایده‌ها بخوانید تا به ارزش ایدۀ صِرف پی ببرید. به نظر ما، ایدۀ صِرف ارزش چندانی ندارد و تیمی که بتواند ایده‌ای را به کسب ‌وکاری مولد تبدیل نماید با ارزش است. از همین رو، ایده‌هایی که تیم ندارند را بررسی نمی ‌کنیم. البته به محض این‌که استارت‌آپی را پذیرش کنیم، پیمان‌نامۀ عدم‌افشای بین شتابدهنده و اعضای تیم استارت‌آپ منعقد می ‌نماییم.

3-آیا باید تمام مدت برنامه شتابدهی آنجا حضور داشته باشم؟

استارتاپ شما، مال شماست و اختیار سپری کردن وقت تان هم دست خودتان است. برای رسیدن به موفقیت، باید به خودتان، اهداف و برنامه های تان متعهد باشید. ما انتظار داریم که این تعهد را نشان دهید و اکثر وقتتان را در شتابدهنده جمپا باشید. ما معتقدیم که حضور در شتابدهنده برای شما و هم تیمی هایتان بسیار مفید خواهد بود چراکه فرصت متعدد یادگیری مانند شرکت در دوره ها، کارگاه ها، و برنامه های راهنمایی و هدایت از طرف مربیان و شبکه سازی را خواهید داشت. تجربه نشان داده است اگر هر کدام از بنیان‌گذاران استارت‌آپ‌های پذیرش‌شده نتواند حداقل ۲۰ ساعت در هفته در مکان شتابدهنده حضور داشته باشند احتمال موفق شدن استارت آپ بسیار پایین می آید.

4-آیا می ‌توان بدون ورود به دوره پیش شتاب دهی از فضای کاری شتابدهنده بهره ‌مند شد؟

می‌توانید برای اجارۀ فضای اشتراکی در شتابدهنده اقدام نمایید. بعد از تکمیل فرم پذیرش با شما تماس خواهیم گرفت و هزینه‌های فضای اشتراک کاری را به اطلاعتان خواهیم رساند.

5-آیا این امکان وجود دارد که بدون حضور فیزیکی در شتاب دهنده جمپا، در دوره ‌های شما شرکت کنیم؟

بله .در بخشی از دوره ها به صورت رایگان و در بخشی با پرداخت هزینه این امکان وجود دارد

6-ما به سرمایه ‌گذاری پولی شما نیازی نداریم. آیا هنوز توجیه دارد که درخواست دهیم؟

بله ، خیلی از استارت‌‌آپ‌هایی که رویشان سرمایه‌گذاری شده است به این پول نیازی نداشته‌اند. در واقع، این پول فقط بخش کوچکی از فرآیند شتابدهی ماست که به استارت‌آپ‌ها کمک می‌کند به مجموعه‌هایی سرمایه‌پذیر تبدیل شوند. همچنین پس از تکمیل فرم پذیرش ما شما را از زمان برگزاری دوره های آموزشی و کارگاه ها مطلع میسازیم.

7-خروجی استارت‌آپ‌ها در پایان دورۀ شتاب دهی چیست؟

در صورت رضایت‌بخش بودن عملکرد استارت‌آپ‌های حاضر در دورۀ شتاب، در انتهای دوره تیم استارت آپ در برابر سرمایه‌گذاران شتابدهنده جمپا ، به ارایه استارت‌آپ خود خواهد پرداخت و شانس خود را برای جذب سرمایه، امتحان خواهند کرد. با بودن در شتابدهنده جمپا و شرکت کردن در جلسات شبکه سازی و آموزشی، این فرصت برای شما فراهم می‌شود تا آماده ارتباط برقرار کردن با این سرمایه گذاران باشید. شتابدهنده جمپا تیم ها را در فرآیند مذاکرات برای جذب سرمایه و عقد قراردادهای لازم همراهی خواهد کرد. در طول دوره به شما آموزش خواهیم داد که چگونه به بهترین شکل ممکن بتوانید کارهایتان را به سرمایه گذاران ارائه کنید.

8-آیا روی استارت‌آپ‌هایی سرمایه‌گذاری می ‌کنید که روی ایده ‌های یکسان کار می ‌کنند؟

بله. اگر شما هم مثل ما روی استارت‌آپ‌های زیادی سرمایه‌گذاری کنید، ناگزیر در انتها بین آن‌ها هم‌پوشانی به وجود می‌آید. حتی اگر بنای شما بر این باشد که با استارت‌آپ دیگری وارد رقابت نشوید، این هم‌پوشانی باز هم به وجود خواهد آمد، چرا که ایده‌های استارت‌آپ‌ها تغییرات زیادی را تجربه می‌کنند. شیوۀ برخورد ما با این موضوع این است که وقتی دو استارت‌آپ روی موضوع مرتبطی کار می‌کنند، اطلاعات یکی را به دیگری منتقل نمی‌کنیم. اکثر بازارهای بزرگ برای چندین راه‌حل که تفاوت جزئی دارند، جا دارند و احتمال اینکه دو استارت‌آپ روی موضوع کاملاً یکسانی کار کنند نیز ناچیز است.

9-آیا در بازاریابی فروش در سطح ملی و بین الملل هم کمک میکنید ؟

بله یکی از اهداف مهم شتابدهی جمپا این موضوع است و در بخش از برنامه های خود ایجاد کنسرسیوم های مشترک از شتابدهنده ها و شرکت های دانش بنیان در این حوزه است .

10-فعالیت مرکز نوآوری تخصصی حوزه دانش آموزی در چه سطحی و خدمات ارائه میدهد ؟

مرکز نوآوری دانش آموزی جمپا متشکل از شتاب دهنده ها و استارت آپ هایی است که محصول و خدماتی وارد بازار نموده اند میباشد که در همین راستا اقدام به راه اندازی شعبات در سراسر شهر های کشور نموده ایم تا بتوانیم در ارائه خدمات به صنعتگران آینده سهمی موثر داشته باشیم.

بخش سؤالات مربوط به مرکز نوآوری کودک و نوجوانان

1-جمپا چیست ؟

جمپا همانطور که از اسم آن پیداست از اول کلمات جهش مهارت در پرورش استعداد است. همه ما توانایی های زیادی داریم که در بیشتر موارد از آن آگاه نیستیم و اگر هم باشیم احتمالاً نمی دانیم چطور به بهترین نحو ممکن از آن استفاده کنیم. افراد شاد و موفق یاد گرفته اند که توانایی خود را به کار بسته و به طور مداوم به کشف های تازه ای در مورد ابعاد مختلف این توانایی ها نائل آیند. در این طرح تلاش شده است تا دانش اموزان را با توانایی خود آشنا کند تا در آینده ای نچندان دور تجربه زتدگی شاد، موفق و سازنده ای را برای خود و دیگران به ارمغان آورند. این طرح شامل چندین مرحله است که در هر مرحله به نتایجی دست می یابیم که برای حضور در مرحله بعد لازم است.

2-مرکزنوآوری کودکان ونوجوانان چگونه شکل گرفته است ؟

شرکت دانش بنیان خلاقیت برتر با استفاده از تجارب گرانقدر شرکت های خلاق و دانش بنیان در حوزه خدمات آموزشی تلاش نموده با ایجا  کنسرسیوم مشترک  اقدام به راه اندازی مرکزنوآوری جمپا به یاری متخصصین برجسته و توانمند و با تکیه بر دانش و فناوری، بستری مناسب، یکپارچه و جامع برای شناسایی و هدایت استعدادهای دانش¬آموزان سراسر کشور که آینده¬سازان این مرز و بوم هستند با رویکرد تربیت نسل سالم و توانمند فراهم آورده است.

بخش سؤالات مربوط به مرکز شتابدهی دانش آموزی

1-جمپا چیست ؟

جمپا همانطور که از اسم آن پیداست از اول کلمات جهش مهارت در پرورش استعداد است. همه ما توانایی های زیادی داریم که در بیشتر موارد از آن آگاه نیستیم و اگر هم باشیم احتمالاً نمی دانیم چطور به بهترین نحو ممکن از آن استفاده کنیم. افراد شاد و موفق یاد گرفته اند که توانایی خود را به کار بسته و به طور مداوم به کشف های تازه ای در مورد ابعاد مختلف این توانایی ها نائل آیند. در این طرح تلاش شده است تا دانش اموزان را با توانایی خود آشنا کند تا در آینده ای نچندان دور تجربه زتدگی شاد، موفق و سازنده ای را برای خود و دیگران به ارمغان آورند. این طرح شامل چندین مرحله است که در هر مرحله به نتایجی دست می یابیم که برای حضور در مرحله بعد لازم است.

2-مرکزشتابدهی دانش آموزی چگونه شکل گرفته است ؟

شرکت دانش بنیان خلاقیت برتر با استفاده از تجارب گرانقدر شرکت های خلاق و دانش بنیان  تلاش نموده به راه اندازی مرکزشتابدهی دانش آموزی جمپا به یاری متخصصین برجسته و توانمند و با تکیه بر دانش و فناوری، بستری مناسب، یکپارچه و جامع برای شناسایی و هدایت استعدادهای دانش¬آموزان سراسر کشور که آینده¬سازان این مرز و بوم هستند با رویکرد تربیت نسل سالم و توانمند فراهم آورده است.

3-استعداد چیست ؟ آیا اصلا لازم است که روی استعدادهای خود کار کنید؟

“استعداد” همان” توانمندی” بالقوه و استفاده نشده ی ماست. اگرچه ما می توانیم به کمک ابزارهای مختلف و روش های مشاهده ای و مصاحبه ای توانمندی بسیاری از تفاوت های موجود در استعداد های های افراد را بیان کنیم ، اما مسلم است که این گزارش نمی تواند بسیاری از تفاوت های جزئی شخصیتی انسان ها را در برگیرد. هر چند امکان دارد برخی از توانمندی های آشکار شما مشخص شوند ، ولی طرز آشکار شدن و بروز این توانمندی در بین اشخاص گوناگون متفاوت است. امکان دارد یکی از شما از طریق ” مطالعه کتاب” چیزهایی یاد بگیرد، ولی شخص دیگری ممکن است با ” کنجکاوی بیش از اندازه و جستجو” در اینترنت همان مطلب را بیاموزد. پس روش های ثبات و از پیش تعیین شده ای برای ارزیابی وجود نخواهد داشت .

4-چرا باید استعدادیابی انجام دهیم ؟

اگر هر فردی بتواند بتواند از استعداد های خود بهره مند شود، ۶ برابر نسبت به شرایط حاضر موفق تر خواهد بود. ضمن این که اعتماد به نفس ، امید و خودباوری با شناسایی استعدادها افزایش می یابد.

5-فرزندم بسیار با استعداد است ولی با توجه به شرایط سنی اش رفتارهایی دارد که مانع از شکوفایی استعدادهایش می شود ؟

بر اساس داده های علم روان شناسی هر رفتار دلیل و علتی دارد. توصیه ما این است که این موضوع را با روان شناس و مشاور مربوطه مطرح نمایید تا موضوع بررسی گردد.

6-آیا می توان دوره ها را با وقفه پشت سر گذاشت؟

تا حد ممکن تلاش کنید دوره ها طبق روال پشت سر بگذارید. در صورتی که این امکان برای شما وجود ندارد با سرپرست مجموعه در میان بگذارید تا براساس صلاح دید نسبت به این امر تصمیم گیری شود.

7-دوره های شتابدهنده از چه زمانی آغاز به کار می کنند ؟

با آغاز هر فصل مجموعه دوره های مربوط آغاز به کار می کنند.

8-آیا می توان بدون گذراندن دوره های قبلی وارد دوره ی استعدادیابی شد ؟

خیر مراحلی که در دوره های آموزشی و استعدادیابی انجام می شود به صورت یک فرآیندی و زنجیره ای هستند و حضور در دروه های عالی تر ، نیاز به پشت سر گذاشتن مراحل قبلی دارد.

9-آیا می توان در صورتی که مشابه با سرفصل های شما قبلا دوره هایی برگزار شده است، آن را بادوره های جدید معادل کنیم؟

این مورد نیاز به بررسی دارد. باید طی یک آزمون و مصاحبه میزان موفقیت آمیز بودن دوره ی گذرانیده شده را بررسی نمود.

10-شیوه ی ارزیابی در جمپا به چه شیوه ای است؟

كشف و شناسايي دانش‌آموزان با استفاده از ابزارهاي متنوع و چندگانه جايگزين آزمونهاي مقطعيِ سنجش هوش و استعداد ميشود و اين مسئله به ارزشيابي اعتبار بيشتري ميدهد. چه بسا دانش آموزاني كه در تاريخ آزمون، به دليل فشارهاي رواني و يا هر مسئله‌ي عارضيِ ديگر نتوانند تمامي داشته هاي خود را به عرضه بگذارند شيوه‌هاي شناسايي به كار گرفته شده در این طرح علاوه بر ايجاد فرصتهاي بيشتر براي شناسايي دانش آموزان مستعد و به دست دادنِ امكان ارزيابی هاي طوليِ مبتني بر مشاهدات در مقاطع زماني متعدد، از آسيبهاي رواني و فشارهاي اجتماعيِ آزمونهاي مقطعي سنجش هوش و استعداد و ديگر عوارض منفي آن جلوگیری می کند. هدف غايي طرح ، شناسايي و هدايت افراد مستعد و برداشتن موانع احتمالي و ايجاد زمينه‌ي مناسب براي حركت آنان در اين مسير است. بر اين اساس، اعطاي مزاياي مادي به خاطر برخورداري از استعداد برتر، ارائه‌‎ي رتبه يا درجهي برتري به دانش‌آموزان و يا هر فعاليت مشابه كه زمينه‌ساز خود برتر بيني در افراد شناسايي شده، ايجاد اضطراب دروني و فشار بيروني بر دانش آموزان و يا يأس و سرخوردگي در افراد شناسايي نشده گردد، با هدف غايي طرح همخواني ندارد.

11-رویداد ملی ایده پردازی جمپا چیست ؟

رویداد های  ملی جمپا یک رویداد آموزشی-تجربی در سراسر کشوراست که نواندیشانی که موفق به گذراندن دوره پیش شتابدهی و شتابدهی شده اند حضور پیدا می کنند. در این روز ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل دهند و به اجرای ایده های خود بپردازند. در این برنامه، شرکت کنندگان در یک فضای مشترک قرار گرفته و با کمک مربیان (منتورهای) خبره و متخصص، ایده های خود را پیاده سازی کرده و آن را به سرمایه گذاران ارائه دهند. پس از داوری، تیم‏ های برگزیده معرفی شده و مورد حمایت قرار می‏گیرند تا طرح خود را به مرحله اجرایی برسانند. باید توجه داشت که ارزش واقعی این رویداد، کمیت ایده های شکل گرفته نیست بلکه یادگیری از طریق عمل خلاقه، ایجاد روابط عمیق تر کاری، پرورش ایده ها و آزمایش در محیطی بدون ریسک و همینطور برای بسیاری، برداشتن اولین گام در مسیر کارآفرینی است.

12-آیا می توانم بعد از شرکت دردوره انصراف دهم ؟

حتما دلیل این تصمیم با مجموعه در میان بگذارید و با صلاح دید سرپرست تیم راجع به این امر تصمیم بگیرید. بدیهی است با انصراف هزینه ی اولیه اولیه عودت داده نمی شود .

13-مجموعه دوره هایی که بچه ها می گذرانند با چه هدفی است و نتیجه اش چه می شود ؟

فرزندان سرچشمه های استعداد منبع های بکر ایده پردازی و ازمایش هستند و قابلیت این را دارند که بعد از یک دوره ی آموزشی برنامه ریزی شده، ایده های جامع و کاملی مطرح کرده و یا به توسعه ی ایده های خود بپردازند. گذراندن دوره های در نطر گرفته شده در پیش شتابدهی برای پیاده سازی یک ایده موجب بررسی ایده و همچنین تیم ها، برترین ها را انتخاب کرده و حمایت آن را تا پیاده سازی و رسیدن به سودآوری به عهده می گیرند. هدف از شکل گیری آن ها حمایت از دانش آموزانی است که در ابتدای راه سفر کارآفرینانه‌ی خود هستند. مهم نیست چه چیزهایی بع شما گفته شده چه آزمون هایی انجام داده و یا شما درباره ی فرزندتان چه عقیده ای دارید هر فرد استعدادی ویژه درون خود دارد که در صورتی که شناسایی و هدایت شود می تواند دنبا را عوض کند ما در این دوره ها به شما کمک می کینم که استعدادها را بشناسید و و چیزهایی که مانع شکوفایی استعدادها می شود را از بین ببرید

14-شناخت استعدادها چه کمکی به ما می کند؟

شناختن ساختار استعدادهای درونی تان به شما کمک می کند یاد بگیرید که چگونه از حداکثر توانایی های آن ها استفاده کنید . چگونه می توانید در هر محیطی به نحوی عمل کنید تا به بهترین نتایج دست یابید و این که چگونه می توانید که با افرادی که استعدادهای مشابه شما را دارند هم افزایی داسته باشید. به استعدادهایمان که پی ببریم می توانیم بفهمیم که مقصدمان کجاست و چرا این گونه هدفمند طراحی شده ایم در می یابیم منحصرا کارهایی را می توانیم انجام دهیم که کس دیگری نمی تواند آن را انجام دهد رهاورد استفاده از استعداد این است که مغزمان با کارایی بیشتری عمل میکند و هوشمان هم در نتیجه ی این کارایی پرورش پیدا می کند.

15-آیا در انتخاب رشته باید به علاقه فرد توجه کنیم یا نمرات کسب شده از دروس و رشته های مختلف ؟

هردوی این عوامل تاثیرگذار هستند باید میزان صحت و درستی آن ها در موقعیت های عینی بسنجیم آنگاه تاثیر قالب آن را بگوییم در واقع علاقه است که زمینه شکوفایی استعداد هر استعدادی را ایجاد می کند نمره می تواند یکی از نشانه هایی باشد که می تواند استعداد فرد را در آن رشته نشان دهد بدین ترتیب که فرد به واسطه ی علاقه اش به یک رشته حداکثر تلاش را به کار می بندد و نمرات خوبی کسب میکند. ولی همیشه به این ترتیب نیست گاهی نمرات خوب می تواند نشان دهنده ی ضعف کادر تدریس و مدرسه ، انگیزه ی رقابتی خود فرد، ترس و…. باشد اطلاعاتش که کمکی به استعدادیابی نمی کند. بنابراین اگر نمرات کسب شده حاصل علاقه ی درونی فرد باشد وضع ومطلوبی است که کار هدایت استعداد را تسهیل می کند.

16-فرزند من نمی داند به چه چیزی علاقه دارد و چه رشته ای می تواند برود ؟

بهتر است زمینه های آَشنایی با رشته ها را در موقعیت های غنی آموزشی آموزشی برایش تدارک ببینید تا در محیط عینی و توسط تجربه به این امر دست پیدا کند. این همانهدفی است که در دوره های روشا محقق شده است.

17-مرکز شتابدهی جمپا با مرکزنواوری چه تفاوتی دارد ؟

شتابدهنده حاصل نیاز سنجی در دوره های مرکزنواوری است. ما همه روزه در مرکزنواوری با ایده های بکر و نابی روبه رو بوده ایم که خیل بسیاری از ان ها امکان پیاده سازی داشته اند ولی به علت خلاهای مختلف برای آن مانع ایجاد کرده بود. طرح شتابدهنده از زمانی آغاز به کار کرد که ضمن آموزش خلاقایت و ایده پردازی و حین آن استعدادیابی دانش آموزان آن ها بر بر اساس استعداد، علاقه، ایده و سایر توانمندی های فردی و گروهی در کنار هم قرار دهد و آموزش های تخصصی تر را به سمت عینی کردن ایده ها، شکوفا کردن استعداد، وارد دنیای عمل شدن و ایجاد انگیزه و اشتیاق،و خودیابی سوق دهد. پس شتابدهنده از دل خلاقیتکده متولد شده است با این تفاوت که علاوه بر اهداف قبلی خود دریف هایی را در راستای برطرف نیاز واقعی دانش آموزان به آن افزوده است و تمایل دارد طلایه درا موفقیت کودکان و نوجوان ایرانی در آینده نه چندان دور باشد. هم اکنون دوره های مرکزنواوری با اندکی تغییرات در قلب شتابدهنده جریان دارند و میتوان آن را سکوی پرتاب فرزندان ابه اینده در نطر گرفت.

18-مشاوره ها در چه زمینه ای برگزار می شود ؟

مشاوره کودک – مشاوره نوجوان – مشاور تحصیلی- مشاوره کسب و کار

19-ایا برای تکمیل ایده های دانش آموزان کمکی انجام میشود ؟

بله با استفاده از مربیان در هر حوزه ایده های دانش آموزان تکمیل و در جهت ساخت نمونه حمایت انجام میگردد

20-استارت آپ های دانش آموزی در شتابدهی تقویت وحمایت می گردند؟

بله با توجه به علاقه و تخصص دانش آموزان ما کمک به راه اندازی استات اپ ها و تیم های تخصصی مینماییم که بتوانند از زمان کودکی با این نوع کسب و کار آشنا شوند و به کمک منتور های شتابدهی  و از حمایت های شتابدهنده جمپا بهره مند شوند