مسابقه استعدادیابی نخبه چین  با تأکید بر توسعه زیرساخت‌های موردنیاز جهت ترویج و نهادینه‌سازی فناوری‌های راهبردی و اولویت‌دار ملی مطرح در نقشه جامع علمی کشور و ارتقای ابزارهای آموزشی و پژوهشی در بین دانش آموزان باهدف ایجاد باشگاه مهارت در حوزه فناوری در راستای کشف و شکوفایی استعداد خلاق در بین دانش آموزان در سراسر کشور  با همکاری گروه دانش و اقتصاد شبکه دوم سیما تدوین گردیده است.

استعداد افراد، تحت تأثیر عواملی چون محیط، آموزش، ویژگی‌های وراثتی و ژنتیکی، خانواده، دوستان، امکانات و ده‌ها فاکتور دیگر با یکدیگر متفاوت بوده و هر فردی درزمینه‌ی خاصی استعداد بیشتری از خود بروز می‌دهد. البته این درست است که خواستن توانستن است و فرد اگر بخواهد می‌تواند در هر زمینه‌ای موفق شود. لیکن اگر همین فرد در زمینه‌ای که استعداد دارد تلاش کند با هزینه کمتر و صرف وقت اندک‌تر می‌تواند به موفقیت‌های چشمگیرتر و پایدارتری دست یابد. بدیهی است در جهانی که سرعت رقابت بالا بوده و هر چه بیشتر در حال تخصصی‌تر شدن است، انسان موفق، انسانی است که در سن کمتری مدارج بالاتری را طی کرده باشد. فردی می‌تواند یک‌شبه ره صدساله بپیماید و در راهی قدم بگذارد که در آن راه، نیروی قدرتمندی به نام استعداد یا مزیت نسبی فردی بتواند موجب پیشرفت او گردد.

در راستای اجرای برنامه تلویزیونی استعدادیابی دانش آموزی نخبه چین و تکمیل تیم داوران ،مربیان و منتور های دانش آموزان از  متخصصان و نخبگان فارغ التحصیل در حوزه های رباتیک ،هوافضا ،برنامه نویسی و مشاوران کسب و کار دعوت به همکاری و مشارکت  مینماید . لذا خواهشمند است نسبت به تکمیل فرم زیر اقدام نمایید .

فرم منتور مسابقه تلویزیونی نخبه چبن

  • Date Format: YYYY slash MM slash DD